Akullore me mandarina

Akullore me mandarina

Lani mandarinat, pritini përgjysëm dhe shtrydhini pa ua prishur lëkurën që do t’i mbani mënjanë, zieni për cerek ore ujin me sheqerin, lëreni të ftohet, shtoni lëngun e mandarinave të filtruara në kullesë si dhe atë të limonit, portokallit dhe shurupin e këtij të fundit.

Përzjeni, hidheni në një enë të gjërë e të ulët;

Pas trecerek ore akullorja do të jetë gati. Servireni në lëkurat e mandarinave