Month: January 2012

Sutliash ( Qumsht me Oriz )

Sutliash ( Qumsht me Oriz )

Perberesit: -per 2-3 persona -600ml qumesht -70gr oriz kokerrumbullaket -50gr sheqer -40gr rrush te thate -1 veze -1 luge te vogel vanilje 1/4 luge kanelle -pak kripe Si fillim, veme rrushin e thate ne nje tas te vogel me uje te ngrohte nderkohe qe vazhdojme […]

Rafaeollo

Rafaeollo

Perbersit: -300 gram arra kokos -1/2 kg sheqer -400 gram qumesht pluhur -250 gram margarin -2 vanilin sheqer -2 filxhana caji uje -lajthia sipas deshires Pergatitja: 2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje . I hedhim margarin ,sheqerin pasi te […]

Tortë me figurë lepuri

Tortë me figurë lepuri

Përbërësit: 500 gr margarinë, 600 gr sheqer pluhur, 16 vezë, 600 gr çokollatë për zierje, 300 gr keksë, 600 gr shllig, 600 ml ujë mineral. Përgatitja: Përziejeni 1 margarinë me 300 gr sheqer pluhur, shtoni 8 të kuq të vezës, 150 gr keksë dhe 300 […]

Dardhë me karamele

Dardhë me karamele

Përbërësit: -4 dardha, -150 g sheqer, -50 ml ujë, -2 lugë rum, -50 g arra të bluara, -50 g “gorgonzole”. Përgatitja: Sheqerin vendoseni në një enë, ngroheni derisa ta marrë ngjyrë të verdhë të artë, më pas shtojeni ujin. Ziejeni derisa sheqeri të shkrihet, shtojeni […]

Rolat e bardhë

Rolat e bardhë

Përbërësit: – 6 vezë, -6 lugë gështenja të bluara, -6 lugë miell, -1 qese sheqer vanilje, kripë. Për mbushje: 100 gr gjalpë, 200 gr gështenja të bluara, 100 gr sheqer, 1 qese sheqer vanilje. Përgatitja: Ndani të bardhët nga të kuqtë e vezës, të bardhëve […]

Ëmbëlsirë me arra

Ëmbëlsirë me arra

Përbërësit: -2 vezë, -2 gota sheqer, -2 gota vaj, -2 gota qumësht, -3 gota miell, -2 gota arra të bluara, gjysmë qese pluhur për pjekje. Për mbushje: 0,2 dl ujë, 200 g sheqer, 2 gota arra, 50 g çokollatë. Krem për dekorim. Përgatitja: Të përzieni […]

Ëmbëlsirë arabe

Ëmbëlsirë arabe

Përbërësit: -75 g margarinë, -3 vezë, -125 g sheqer, -150 g miell, gjysmë qeseje pluhur për pjekje, -3 lugë ajkë e ëmbël, -1 qese sheqer vanilje. Për mbushës: -100 g margarinë, -100 g mjaltë, -150 g gjethe bademi, gjysmë qese kanellë, ajkë të ëmbël. Përgatitja: […]

Puding pemësh

Puding pemësh

Përbërësit: -200 g molla -100 g sheqer -1 qese sheqer vaniljeje – 1 lugë e vogël kanellë -150 g arra. Përgatitja Mollët e qëruara dhe të pastruara i preni në feta të holla. Pudingun e tundni me pak qumësht dhe e qitni në pjesën tjetër […]

Biskotë me pemë

Biskotë me pemë

Përgatitja Përzieni të bardhët e vesë, gradualisht i shtoni sheqerin, lugë pas luge. Kur të shkrihet sheqeri, hidheni të verdhët e vesë derisa përzierja të shkrihet. Më pas ngadalë përzieni edhe qumështin, vajin, miellin dhe pluhurin për pjekurinë, dhe i përzieni me tel, jo me […]

Torte cigane

Torte cigane

Përbërësit -3 vez -18 lug mill -18 sheqer -1 filgjan vaj -1 filgjan qumsht -1 peciv -3 lug kakao -ara te bluara ose lajthi -pudink te qokollates ose shllak te gatshem Pregaditja: Se pari vezet dhe peciven i rahim mir me mikser,pastaj hedhim miellin,sheqerin,vajin,qumshtim,kakaon dhe […]