Month: May 2012

Speca te mbushur me perime

Speca te mbushur me perime

Perbersit per  4 veta: -8 speca te medha te kuq per te mbushur -4 speca te verdhe(ne mungese jeshile) -4 qepe -2 kungulleshka -1 f. caji kerpudha (te fresketa ,ose konserve) -majdanos.kripe,piper,vaj ulliri I pastrojme specat dhe i presim ne mes. Presim ne copa te […]

Kos me fruta

Kos me fruta

Perbersit 4 racione: -4 filxhane caji me fruta te ndryshme te sezonit te prera ne rrota ,ose ne kuba si: kivi, molle, pjeshke, dardhe, rrush pa fara, kumbulla, nektarinia etj. -300 gr kos ose kos qeseje -2 luge caji leng limoni -2 l. Caji sheqer […]

Biskota me copa cokollate

Biskota me copa cokollate

Perbersit : -200 gr kuvertura(cokollate e zeze me 55% kakao) -100 gr gjalp lope ne temp. te ambientit -160 gr sheqer -2 veze mesatare -140 gr miell Presim me nje thike te mprehte cokollaten ne copa te vogla. Rrahim me tel ose ne mikser sheqerin […]

Kroketa pule

Kroketa pule

-200 gr gjoks pule i rrahur -1 veze -buke e grire -miell kokosi -majdanoz i grire -kripe Pergatitja Perziheni mishin e pules me veze dhe me majdanozin e grire Formoni kroketa me duar Kaloni me pas copat e mishit ne buken e grire ose tek […]

Qofte Me Gjize E Spinaq

Qofte Me Gjize E Spinaq

Perbersit: 300g spinaq i fresket 125g gjize e fresket Pak arremyshk i grire kripe e piper i zi Pergatitja: Zieni spinaqin ne uje te bollshem me kripe per 1-2 minuta ose derisa te filloje e te vyshket.Kullojeni me kujdes,shtrydheni qe te hiqni lengun e tepert […]