Month: March 2015

Si te gatuajme “Ballakume Elbasani per Diten e Veres”

Si te gatuajme “Ballakume Elbasani per Diten e Veres”

Ballakumet jane nje embelsire tipike elbasanase te cilat tradicionalisht jane gatuar ne festen e 14 Marsit qe te gjithe ne njohim si “Dita e Veres”. Gatimi i kesaj embelsire kerkon pak teknike dhe vemendje disi te vecante, por nqs jeni te kujdesshem ne pergatitjen e […]