Month: July 2015

Tavë me bamje

Tavë me bamje

Përbërësit: -1 kg mish viçi -1 kg bamje -2 kepë -200gr gjalpë -2 – 3 domate -2 limona -Kripë -Biber të kuq -Biber të zi Përgatitja: Mishin e presim në copëza dhe e kavërdisim me qepë, kripë, biber t’kuq dhe domate. Bamjet e pastruara i […]

File pule me spinaq

File pule me spinaq

Përbërësit: -800 gr file pule -8 lugë spinaq të zier -djath -krip dhe erëza të përziera -1 vezë -pak miell Përgatitja: Filet i premë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit. Në atë “xhep” vendosim pak spinaq të […]

Reçel prej manaferave

Reçel prej manaferave

Përbërësit: -2 kg manaferra -2 kg sheqer Përgatitja Manaferat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manafera, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë. Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I […]

Çorbë me oriz

Çorbë me oriz

Përbërësit: -200 -300 gr mish pule -1 gotë oriz -100gr gjalpë apo 1dl vaj -1 lug gjelle kripë -2 lug miell -2-3 thelba hudër -Biber t’kuq -1 ajkë Përgatitja: Në mjë enë me 2l. ujë e zijmë mishin e pulës me kripë , mandej ia […]

Spaghetti me fruta deti

Spaghetti me fruta deti

Përbërësit për katër persona: – 400 gr spaghetti – 700 g fruta deti miks ( midhje, molusqe, karkaleca deti, kallamarë të vegjël) – 6-7 lugë gjelle vaj ulliri – 2 domate – 3 thelpinj hudhre – 1 spec të djegës – pak kripë – pak […]

Sarma me lakra turshi

Sarma me lakra turshi

Përbërësit: -1 kokë lakre turshi -1 kg mish të bluar -2 qepë -1 gotë oriz -150 gr tlyn ose vaj -1 lugë gjelle kripë -Biber t’kuq (1 lug gjelleje) -Biber t’zi (1 lugë qaji) Përgaditja: Mishin e bluar e kavërdisim me qepë dhe ua shtojmë […]

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Përbërësit: -10 kg speca -2L ujë -0.5 L vaj -0.5 L uthull -300 gr krip -1 filgjan kafeje sheqer -10 thelba hudhër -10 karota -2 tuba majdanoz Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i radhisim në tepsi dhe i […]