Month: August 2015

Pite piramidë

Pite piramidë

Përbërësit: – 500 gr pete per pite -500 gr mish i bluar – 2 purri(presh)4 ve -200 ml vaj -Pak vegete, pak krip Përgatitja: Se pari pergaditet mbushja. Purriu grihet imet, fergohet ne vaj dhe i shtohet mishi dhe melmesat. Ne anen tjeter, veja perzihet […]

Biskota role

Biskota role

Përbërësit: Për brumin: -200 gr. margarinë -2 vezë -Gjysmë gote e çajit vaj -1 gotë e gjysëm e ujit sheqer pluhur -Gjysmë gote e ujit niseshte -1 pecivë (pluhur për pjekurina) -1 sheqer vanille Miell deri sa bëhet një brum i butë Çokollatë për mbushje […]

Toblerone

Toblerone

Përbërësit: -3 vezë, -300 gr. sheqer, -200 gr. çokollatë për ëmbëlsira, -250 gr. Margarinë, -2 lugë të supës kakao, -100 gr. susam, -100 gr. kikirika të grimcuar, -200 gr. keksa të bluar, Për glazurë: -150 gr. çokollatë për ëmbëlsira, -2 lugë të supës vaj. Përgatitja: […]

Pite me mollë

Pite me mollë

Përbërësit: -500 gr petë për pite – 1 kg mollë – 150 gr arra – 1 luge cimet – 100 gr sheqer dietal(I kaft) – Pak vaj Për sherbetin: – 500 ml ujë – 500 gr sheqer – 1 sheqer vanile Përgatitja: Se pari zihet […]

Pire me perime

Pire me perime

Përbërësit: Për perimet: • l presh i larë mirë dhe i prerë horizontalisht në copa • 2 qepë të mesme, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3 (500 g) patate, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3-4 […]

Oriz dhe brokoli në furrë

Oriz dhe brokoli në furrë

Përbërësit për 4 persona: – Oriz 250 g – Brokoli 600 g – Qepë të kuqe 1 – Vezë 1 – Vaj ulliri 2 lugë gjelle – Djathë kaçkavall i grirë – Borzilok i freskët – Kripë dhe piper i bardhë Përgatitja: Lani brokolin dhe […]

Çorbë me patate

Çorbë me patate

Përbërësit: -1 kg patate -1 – 2 qepë -1 – 2 speca -2 karrota -1 – 2 domate -Kripë -Biber t’kuq -Biber t’zi -Vaj Përgatitja: Qepën e grijmë dhe e kaurdisim me spec, karrota, kripë dhe biber te kuq, pastaj ia shtojmë patatet e prera […]

Gjizë me speca

Gjizë me speca

Përbërësit: -0.5 kg gjizë -0.5 kg speca -1dl vaj -2 vezë -2 -4 thelba hudër -Kripë Përgatitja: Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber […]

Buknore

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të […]

Qofte

Qofte

Përbërësit: -0.5 kg mish të bluar -1 qepë -2 vezë -3 lugë miell -1 lugë e mesme kripë -1 lugë e mesme biber të kuq -Biber t’zi Përgatitja: Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 […]