Bukë e mbushur

Duhet të provoni...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

Përbërësit:

  • 1 buke e rrumbullaket
  • Gjalp
  • 1 spec i verdhe i pjekur
  • Disa bishta qepesh te njoma
  • 50 gr djath kackavall ose i bute per pica
  • 4 domate te thata (mund te perdorni -2-3 te fresketa ne mungese)
  • 120 gr proshute

Filloni me specin duke e prere ne feta te holla. Vazhdoni me djathin,duke e prere ne feta te holla dhe pastaj me proshuten.
Prisni buken me nje thike te mprehte ne katrore( shih foton. Nuk duhet ta prisni gjer ne fund ne bazen e bukes.)
Trashesia e fetave duhet te jete rreth 3,5 fillojme e fusim ne te prerat e bukes djathin, specin e vazhdoni rradhen me specin e domatet. Ne fund fusni dhe fije qepesh te njoma. E lyeni nga siper buken me gjalp me ndihmen e nje furce. E mbuloni me leter alumini dhe e piqni ne furre per 15 min. Pastaj hiqeni letren dhe vazhdoni pjekjen edhe 10 min ne varesi te furrit. Kujdes mos e digjni! Vereni ne tavoline e secili te sherbehet vete

Artikulli paraprakSheqerpare
Artikulli tjetërMakarona me fistekë
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Duhet të provoni...

Petulla

Përbërësit: 2 vezë 10 lugë gjelle miell 3 lugë gjelle sheqer 1/2 lugë çaji kripë 3 lugë gjelle vaj 600 ml qumësht 1 shishe...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

More Recipes Like This

- Advertisement -