Mish me domate

Duhet të provoni...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

Përbërsit:

 • 700g mish
 • 1-2 qepë
 • 3-4 domate
 • 200g djath
 • 100g majdanoz
 • Kripe dhe piper sipas shijes
 • Erëza për shije

Përgatitja:

 1. Përhapni mishin në një enë të rrafshët dhe shtoni kripën, piperin dhe erëzat për shije.
 2. Më pas shtoni disa pika vaj mbi mish dhe përzieni mirë.
 3. Qepët i preni në formë rrathësh dhe e përhapni në enën ku keni vendosur mishin.
 4. Domatet gjithashtu i preni në feta dhe i vendosni mbi qepë.
 5. Më pas shtoni djathin. Edhe djathin e përhapni mbi përbërësit tjerë.
 6. Futeni në furrë për 30 min, në 180 gradë.
 7. Pasi të jetë pjekur shtoni majdanozin, lërëni ashtu për 10 minuta dhe shërbëni.
Artikulli paraprakKrepa tradicionale mediterane
Artikulli tjetërPuding me oriz
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Duhet të provoni...

Petulla

Përbërësit: 2 vezë 10 lugë gjelle miell 3 lugë gjelle sheqer 1/2 lugë çaji kripë 3 lugë gjelle vaj 600 ml qumësht 1 shishe...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

More Recipes Like This

- Advertisement -