Kinder Bueno tortë

Duhet të provoni...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

Përbërësit:

 • 6 vezë
 • 150 g arra ose lajthia të imëta
 • 300 g + 6 lugë sheqer
 • 2 pudinga të vaniljes
 • 800 mililitra qumësht
 • 12 lugë miell
 • 200 g eurokrem
 • 300 g keksa
 • 100 g çokollatë ose 100 g eurokrem
 • 375 g margarin
 • 1 lugë vaj
 • 3-4 shlag

Përgaditja:

 1. Shtresa bazë: Të bardhët e vezës i përzieni me 6 lugë sheqer dhe i shtoni 4 lugë miell dhe një lugë vaj. E spërkasim me arra ose lajthia të imëta dhe mbi vendosim shtresën bazë. Të piqet në 200 gradë deri sa të filloj të skuqet pak. Pasi të ftohet, shtresën bazë e ktheni sipër ka arrat dhe e lyeni me eurokrem
 2. Filli: Të kuqet e vezës, sheqeri, 8 lugë miell dhe pudingun e zieni me qumësht. Pasi të ftohet bashkoni me margarin të përzier dhe e ndani në dy pjesë. Në njëren pjesë shtoni çokollatë. Mbusheni shtresën bazë, renditni keksat që mëparë i keni ulur/zbutur në qumësht, pastaj shpërndani fillin e çokollatës dhe në fund shllagun.
Artikulli paraprakMusakë me oriz dhe patate
Artikulli tjetërËmbëlsirë Jaffa
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Duhet të provoni...

Petulla

Përbërësit: 2 vezë 10 lugë gjelle miell 3 lugë gjelle sheqer 1/2 lugë çaji kripë 3 lugë gjelle vaj 600 ml qumësht 1 shishe...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

More Recipes Like This

- Advertisement -