Revani

Duhet të provoni...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 1 gote sheqer
 • 220gr margarin të shkrirë
 • 1 gotë grizë
 • 2 lugë miell
 • 1 gote ajkë e thartë ose kos
 • 1/2 pluhur për pjekje
 • 3 gota sheqer
 • 4 gota ujë
 • 1 sheqer vanile

Përgatitja:

 1. Përziejmë vezët me sheqerin derisa të shkrihet sheqeri
 2. Shtojmë margarinën e shkrirë, miellin e përzier me pluhurin për pjekje, grizen dhe kosin
 3. Të gjitha i përziejmë mirë dhe i vendosim në kallëp të lyer dhe përmillur me madhesi 25×35 dhe e pjekim në 180 gradë për 25-30 minuta ose derisa pjekja të vërtetohet me rremojcë
 4. Ziejmë shurupin me ujin, sheqerin dhe sheqerin e vaniljes dhe pas pjekjes në revaninë e nxehtë shtojmë shurupin e nxehtë dhe kthejmë kallepin prapë në furrë të nxehtë për 5 minuta dhe me pas e largojmë nga furra
 5. Ëmbëlsiren e lëmë të ftohet mirë në frigorifer dhe pastaj e presim ne katrorka
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Duhet të provoni...

Petulla

Përbërësit: 2 vezë 10 lugë gjelle miell 3 lugë gjelle sheqer 1/2 lugë çaji kripë 3 lugë gjelle vaj 600 ml qumësht 1 shishe...

Simptomat e ulcerës së lukthit

Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur. Ulcera në fjalë, që quhet edhe ulcera peptike, mund të paraqitet edhe në...

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht ...

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas...

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer ...

More Recipes Like This

- Advertisement -