Përbërësit:

 • 155gr çokollatë të zezë
 • 3 lugë krem
 • 1 lugë sheqer të kaftë
 • 1 lugë vaj
 • 1 lugë kafe
 • 1 lugë kakao
 • Pak kripë.

Përgatitja:

 1. Në tenxhere vendosim pak ujë, sipër saj vendosim një enë tjetër dhe shtojmë çokollatën së bashku me kremin, sheqerin, vajin, kafen dhe pak kripë. Pastaj i shkrijmë të gjitha
 2. Çokollatën e shkrirë e mbulojmë me qese plastike dhe e lëmë të ftohet për 5 minuta
 3. Me anë të luges marrim nga masa e përgaditur, dhe fillojmë të krijojmë topthat
 4. Kakaon e vendosim në një enë më të thellë, pastaj topthat e përgaditur i vendosim në të, duke i lyer mirë
 5. Topthat i rendisim në tavë, pastaj i vendosim në frigorifer dhe i lëm për 20 minuta.