Month: March 2018

Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë lajthia dhe pemë

Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë lajthia dhe pemë

Përgaditja 15 minuta. Përbërësit: 600g çokollatë të bardhë 2 lugë mjaltë 100g keksa nga gjalpi 100g pemë të ëmbla 100g lajthia Përgaditja: Shkrijmë çokollatën dhe mjaltën, përzieni me keksa dhe preni pemët e ëmbla dhe lajthiat Të gjitha përzieni dhe vendosni në letër për pjekje […]

Vezët me njolla gjaku a janë të sigurta?

Vezët me njolla gjaku a janë të sigurta?

Shumica e njerëzve shqetësohen nga fakti kur shohin vezë me njolla të kuqe si gjaku, dhe shpesh qëndrojnë të dyshimtë se a duhet vërtetë ti konsumojnë apo jo. Në vazhdim po ju paraqesim disa nga faktet që nuk duhet të shqetësoheni. Ja se çfarë nënkuptojnë […]

Sallatë nga lakra e kuqe

Sallatë nga lakra e kuqe

Përbërësit: 1kg lakër të kuqe 250g gështenja 2 molla 2 hudhra Përbërësit shtesë: 4 lugë të gjellës vaj të ullirit kripë deti Përgaditja: Pastrojeni dhe grijeni lakren Qëroni mollen dhe hudhren Gështenjat të zihen ashtu që të mund të qërohen Zijeni lakren e kuqe me […]

Lëngu nga rrushi i thatë që bën mrekulli

Lëngu nga rrushi i thatë që bën mrekulli

Në vijim ju sjellim recetën që pakëson thartirën në lukthin dhe organizmin tuaj, ndikon si antibakterial. Përbërësit: 1/4 e lakrës vjollcë; 1 kopër; 200 g rrush të thatë; 1 limon. Përgatitja: Lakrën e copëtuar në copë të vogla e futni në blender. Më pas shtoni […]

Tortja me e ëmbël në botë

Tortja me e ëmbël në botë

Përbërësit: 2 filxhan miell 2 filxhan sheqer 3/4 filxhan kako pluhur 2 lugë pluhur pjekje 1 1/2 lugë sodë buke 1 lugë kripë 1 lugë kafe 1 filxhan qumësht 1/2 filxhan vaj 2 vezë 2 lugë ekstrakt vanilje 1 filxhan ujë të vluar Për gllazurën: 1 1/2 […]

Biskota Brulee

Biskota Brulee

Përbërësit:  3 të verdhët e vezës 2 filxhanë 400g sheqer, të ndarë 3 lugë miell misri 1 lugë çaji sheqer vanilje 1 ½ filxhanë 360 ml qumësht ½ filxhanë 115g gjalpë pa kripë 1 vezë 3 ½ filxhanë 435g miell Instrukcionet për përgaditje video: Kjo […]

Recetat që ndryshuan gatimin në art

Recetat që ndryshuan gatimin në art

Tortet janë konsideruar ato që janë të rrumbullakëta dhe janë pjekur nga dy anët. Që atëherë, shumë gjëra kanë ndryshuar. Sot mund të porositni torte në lloje të ndryshme të formave, shembull në formë të një pikture. Mëposhtë janë listuar disa lloje të torteve të formave […]

Praline të shpejta ju nevojiten vetëm dy hapa

Praline të shpejta ju nevojiten vetëm dy hapa

Përbërësit: 500 çokollatë 250g lajthia Përgaditja: Shkrieni çokollatën në avull, dhe lyeni kallëpin për praline, pastaj e leni në frigorifer që të shtrengohet Pasi të shtrengohet, e përseritni hapin e parë përsëri dhe e vendosni në frigorifer Përzieni çokollatën e mbetur me lajthia të grira […]

Torte e shpejtë me biskota

Torte e shpejtë me biskota

Përbërësit: 500g biskota katrore 4 të verdhet e vezës 6 lugë sheqer 4 lugë miell 500ml qumësht + qumësht për lyerjen e biskotave 1 sheqer vanilje 1 lugë gjalpë Përgaditja: Gjysmë litre qumësht, 4 lugë sheqer dhe gjalpën i vloni të gjitha. Të verdhet e […]

Gurabija me kakao

Gurabija me kakao

Përbërësit 125 gr gjalpë gjysmë gotë të çajit vaj vegjetal 1 gotë të çajit sheqer pluhur 1 Pluhur pjekje 1 vanilje 3-4 gota të çajit miell 1,5 lugë të gjellës kaka Hapat Përveç kakaos të gjithë përbërësit i derdhim në një enë, brumin e përfituar […]