Desert çokollate

Desert çokollate

Përbërësit:

  • 400g qumësht të çokollatës
  • 1 filxhan oriz rreth 2dcl
  • Kripë

Përgaditja:

  1. Në një enë të thellë rreth 20x20cm mbuloni me letër të pjekjeje
  2. Shkrini çokollatën dhe shtoni orizin
  3. Përzieni dhe vendoseni në enë për pjekje dhe shtoni pak kripë
  4. Vendoseni në frigorifer për një orë