Sendviç me vezë

Sendviç me vezë

Përbërësit:

  • 8 vezë
  • 100g majonez
  • 1 lugë senf
  • 50g qepë të reja të grirë
  • Pak speca të kuq të bluera
  • Kripë
  • Biber

Përgaditja:

  1. Zieni të gjitha përveq vezëve, preni hollë
  2. Përzieni vezët me majonez, senf dhe qepë
  3. Bëni sendviçin me dy feta bukë lehtë të pjekur