Category: Bread

Bukë të pjekura me Qepë

Bukë të pjekura me Qepë

Përbërësit: 80 gr qepë të skuqura, të grimcuara 3/4 filxhan çaji proshutë e gatuar 1/2 filxhan majonezë 3 gota djathë zviceran 400 gr salcë domatesh 1 bukë thekre, 500 gr Përgatitja: Në një tas të madh kombinoni qepët, proshutën, majonezën dhe djathin zviceran. Prejeni bukën […]

Krelan e kallamojt
Krelan Kallamoçe
Petulla të mbushura me reçel

Petulla të mbushura me reçel

ingredients Half cup granulated sugar Half teaspoon cinnamon 4 cups of cherry jam 5 teaspoon baking soda 4 cups flour 3 eggs 3 cups milk 5 teaspoon of melted butter Vanilla and salt Preparation Mix them in a bowl of powdered sugar and cinnamon . […]

Kifle të shpejta me djathë

Kifle të shpejta me djathë

ingredients: flour 2 egg whites 100g butter 1 cup yogurt 1 baking powder cheese salt Preparation: In a container of yogurt mix with the egg whites , baking powder and salt . Once we are well mixed begin to add the flour and softened butter […]

Pogaçe me suxhuk, do j’u shkrihet në gojë (Video)
Petulla të shpejta

Petulla të shpejta

For a delicious dinner , try this simple recipe and easy for you , or take you for so long . ingredients: 250 g flour ½ powder paste, pecive less salt A spoonful of sugar 2 s A vanilla sugar 300 ml yogurt For frying […]

Receta e gjyshës: kuleçë të vegjël, të butë dhe shumë të shijshëm

Receta e gjyshës: kuleçë të vegjël, të butë dhe shumë të shijshëm

Each piece of carrot soft this will return you to your childhood … Preparation time: 45 minutes The amount of preparation: 18 persons Difficulty in preparation: moderately difficult Ingredients: One tablespoon of milk powder 6 tablespoons oil + oil for frying A spoonful of dry […]

Buknore

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të […]

Pogaqe me mish te thare

Pogaqe me mish te thare

300gr miell 2 vezë 120gr gjalp I zbutur ¼ lugë sodë bikarboni ¼ lugë caji kripë 200gr djath 100gr mish të thar Vendosim miellin në enë, shtojme të gjithë përbërsit tjerë duke e gatuar brumin për 5min. Brumin e ndajmë në dy pjesë, të parën […]