Category: Pasta

Muffins me vezë djathë dhe spinaq

Muffins me vezë djathë dhe spinaq

Përbërësit: 8 feta proshutë e grirë ½ kokërr qepë ½ filxhan çaji me djathë të grirë 3 filxhan çaji spinaq i zierë 12 kokrra vezë Pluhur pjekës Përgatitja: Ndizeni furrë paraprakisht në 180 gradë C dhe me pluhurin pjekës spërkatni një tavë. Tavën futeni brenda […]

Qofte buke të mbushura me Mocarela

Qofte buke të mbushura me Mocarela

Përbërësit: 1 gotë qumësht 1 vezë 350 gr bukë (të ndenjur) 1 thelpi hudhër Djathë kaçkavall (i grirë) Magdanoz 150 gr Mocarela Vaj Kripë Piper Përgaditja: Futeni bukën e ndjenjur në qumësht të ftohtë. Kur të jetë bërë e butë, shtrydheni mirë dhe vëreni në […]

Makarona me fistekë

Makarona me fistekë

Përbërësit: 350 g makarona 100 g kaçkavall (gorgonzolë) Një dardhë e madhe Një lugë fistekë të bluar Një lugë majdanoz Një lugë lëng limon 30 g gjalpë 10 g sheqer (sipas dëshirës), kripë dhe piper Përgatitja: Hiqeni koren nga kaçkavalli dhe shtrydheni. Dardhën qërojeni, hiqjani […]

Makarona të përziera

Makarona të përziera

Përbërësit: Gjysme makarona 1 tas garniturë 1 tas mish i zier i pules Speca te kuq Speca te verdhe 1 luge majdonoz te fresket Biber i zi Kripë Jogurt Sos Hapat: Makaronat i ziejme, ia shtojme garnituren dhe pulen e zier. Specat i preme dhe […]

Makarona me mish toni

Makarona me mish toni

Përbërësit: 350 g makarona sipas dëshirës 160 g mish toni nga konserva 1 thelb hudhre Përgaditja: Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni imët hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë Ndërkohë zini makaronat dhe fërgoni hudhrën , specin djegës, domaten dhe gjysmë borziloku Kur të […]

Spaghetti me fruta deti

Spaghetti me fruta deti

Përbërësit për katër persona: – 400 gr spaghetti – 700 g fruta deti miks ( midhje, molusqe, karkaleca deti, kallamarë të vegjël) – 6-7 lugë gjelle vaj ulliri – 2 domate – 3 thelpinj hudhre – 1 spec të djegës – pak kripë – pak […]

Makarona me pesto siciljane

Makarona me pesto siciljane

Përbërsit : -400 gr makarona flutur -400 gr domate te vogla -40 gr. arra (fara) nuk ja di mire emrin pishe për Pesto -40 gr. arra pishe për garniturë -100 gr. Gjize -1 dl vaj ulliri -borzilok -kripë Përgatitja : Vejm te ziejn makaronat.Ndërkohë, përzierje […]

Pene Pesto Pule

Pene Pesto Pule

Perbersit: -100gr pene -80gr fileto pule 30gr pesto gjenoveze -5gr gjalp -5ml vaj ulliri -30gr pana -30gr grana padana Pergatitja: Ziejme penet dhe nderkohe veme ne zjarr nje tigan me vaj e gjalp ku hedhim filetot e pules pasi i kemi ptere ne copa te […]

Taliatele te furres

Taliatele te furres

Përbërësit * taliatele te fresketa 250 gr * mish i grire 250 gr * qepe 1 kokerr * hudher 3-4 thelpinj * salce me domate dhe perime * proshute e zier 100gr * mocarela 150 gr * majdanos 1 tufe Udhëzime per pregaditje pregatisim me […]

Domate të mbushura me shpageta

Domate të mbushura me shpageta

Për 4 persona nevoiten: 4 domate, 125 gr shpageta , 3 copë djathë i shkrirë, 2 dl shtalp , 1/2 koke qepë , 1 lugë salcë domatesh , 1 thelb hudhër , 50 gr gjalpë , vaj, kripë dhe piper i zi. Përgatitja: Në tenxhere […]