Category: Ëmbëlsira

Tortë çokollate me 4 shije

Tortë çokollate me 4 shije

Përbërësit për 12 servime: 10 biskota të grimcuara ¾ filxhan 150g sheqer të ndarë 3 lugë gjelle sheqer ⅓ fulxhan 40g kakao pluhur, plus 4 lugë kako pluhur të ndarë 14 lugë gjelle buter pa kripë 4 vezë 1 lugë ekstrakt vanilje ½ filxhan 60g […]

Puding torte me çokollatë

Puding torte me çokollatë

Përbërësit: ½ filxhan 435g çokollatë të lajthisë e shkrirë (ngrohët) 24 biskota 2 paketime puding çokollate 4 filxhan 945ml qumësht 225 krem djath 100g sheqer 1 lugë vanilje 85g çokollatë të shkrirë 2 filxhan 230g çokollatë Mjedra për zbukurim Biskota për zbukurim      Kjo […]

Muffins me çokollatë

Muffins me çokollatë

Përbërësit për 12 servime: 2 banane 1 vezë, temperaturë të dhomës ⅓ filxhan 80ml vaj perimesh ½ filxhan 100g sheqer ¼ filxhan 60 qumësht 1 lugë ekstrakt vanilje 1 ½ filxhan 185g miell 1 lugë pluhur për pjekje ½ sodë ¼ lugë kripë e trashë ¼ […]

Desert çokollate

Desert çokollate

Përbërësit: 400g qumësht të çokollatës 1 filxhan oriz rreth 2dcl Kripë Përgaditja: Në një enë të thellë rreth 20x20cm mbuloni me letër të pjekjeje Shkrini çokollatën dhe shtoni orizin Përzieni dhe vendoseni në enë për pjekje dhe shtoni pak kripë Vendoseni në frigorifer për një […]

Shtrudëll me xhem

Shtrudëll me xhem

Përbërësit: 1/2 kvasac 2dl qumësht 1dl ujë 100g margarin 1 lugë sheqer 600-700gr miell 2 lugë vaj Përgaditja: Vendosni kvasacin në qumësht të nxetë me sheqer Ne enë hidhni më shumë se gjysën e miellit dhe kvasacin, përzieni dhe shtoni margarin dhe vazhdoni me përzierjen […]

Ëmbëlsirë banane në shkopinj

Ëmbëlsirë banane në shkopinj

Përbërësit: 5 banane 50g sheqer pluhur 1 lugë gjelle ekstrakt vanilje 4 lugë gjelle vaj perimesh 1 vezë 185g miell 1 lugë pluhur për pjekje 1 lugë kanellë ¼ lugë kripë Sheqer pluhur për spërkatje Çokollatë të shkrirë për lyerje  Sos karameli për lyerje Hapat […]

Eklera me çokollatë

Eklera me çokollatë

Për brumin: 2 filxhana ujë 1 filxhan vaj, pasi te vlojnë 14 lugë miell E përziejmë mirë deri të trashet dhe të ndahet brumi nga luga. Brumin e fituar e shtrijmë në një tepsi dhe e ftofim mirë në frigorifer. Pas ftofjes së mjaftueshme i hedhim […]

Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë lajthia dhe pemë

Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë lajthia dhe pemë

Përgaditja 15 minuta. Përbërësit: 600g çokollatë të bardhë 2 lugë mjaltë 100g keksa nga gjalpi 100g pemë të ëmbla 100g lajthia Përgaditja: Shkrijmë çokollatën dhe mjaltën, përzieni me keksa dhe preni pemët e ëmbla dhe lajthiat Të gjitha përzieni dhe vendosni në letër për pjekje […]

Tortja me e ëmbël në botë

Tortja me e ëmbël në botë

Përbërësit: 2 filxhan miell 2 filxhan sheqer 3/4 filxhan kako pluhur 2 lugë pluhur pjekje 1 1/2 lugë sodë buke 1 lugë kripë 1 lugë kafe 1 filxhan qumësht 1/2 filxhan vaj 2 vezë 2 lugë ekstrakt vanilje 1 filxhan ujë të vluar Për gllazurën: 1 1/2 […]

Biskota Brulee

Biskota Brulee

Përbërësit:  3 të verdhët e vezës 2 filxhanë 400g sheqer, të ndarë 3 lugë miell misri 1 lugë çaji sheqer vanilje 1 ½ filxhanë 360 ml qumësht ½ filxhanë 115g gjalpë pa kripë 1 vezë 3 ½ filxhanë 435g miell Instrukcionet për përgaditje video: Kjo […]