Category: Marmalades

Reçel prej manaferave

Reçel prej manaferave

Përbërësit: -2 kg manaferra -2 kg sheqer Përgatitja Manaferat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manafera, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë. Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I […]

Dardhë me karamele

Dardhë me karamele

Përbërësit: -4 dardha, -150 g sheqer, -50 ml ujë, -2 lugë rum, -50 g arra të bluara, -50 g “gorgonzole”. Përgatitja: Sheqerin vendoseni në një enë, ngroheni derisa ta marrë ngjyrë të verdhë të artë, më pas shtojeni ujin. Ziejeni derisa sheqeri të shkrihet, shtojeni […]

Reçel qershie

Reçel qershie

Në një enë hidhet sheqeri, ujë, lëngu i qershive dhe mbasi zihen 8-10 min shtohen qershitë, lihen sa të marrin një valë dhe ftohen. Pastaj qershitë kullohen. Shurupi vihet të ziejë, aq sa po të hedhim një pikë në pjatë ajo të ruaj formën. E […]

Reçel Kajsie

Reçel Kajsie

Për 1 kg kajsi duhen: 1.3 kg sheqer dhe 1 ½-ës së gotë ujit. Përgatitja: Kajsitë me gjithë bërthame lahen, shpohen në disa vende me një krojtëse dhembesh ose copëz druri të mprehte dhe hidhen në një enë. Përgatitet shurupi, hidhet mbi kajsitë dhe lihet […]

Reçel Shalqini

Reçel Shalqini

Pergatitja Per te perfituar nje reçel shalqini sa me te suksesshem se pari ju duhet nje shalqi me lekure te trashe.Pasi ky reçel behet vetem me te bardhen e lekures se shalqinit.Pasi ta qeroni pjesen jeshile te tij priteni pjesen e bardhe ne copa si […]