Category: Puding

Tiramisu në gotë

Tiramisu në gotë

Tiramisu is one of the currently most modern sweets. It originates from Italy and is known worldwide prescription. It dominates the taste of coffee and is not too heavy to be consumed. Products that are needed for the preparation of tiramisu (for 6 persons) * […]

Trileçe me Nutella

Trileçe me Nutella

Recipes named Trilecce because its sugared is very tasty with milk. ingredients: 4 s , 12 teaspoons of sugar , 12 tablespoons of oil , 12 tablespoons milk 12 tablespoons of flour , 4 tablespoons cocoa and a dough. sweetness: ½ milk 5 tablespoons sugar […]

Kos me fruta

Kos me fruta

Perbersit 4 racione: -4 filxhane caji me fruta te ndryshme te sezonit te prera ne rrota ,ose ne kuba si: kivi, molle, pjeshke, dardhe, rrush pa fara, kumbulla, nektarinia etj. -300 gr kos ose kos qeseje -2 luge caji leng limoni -2 l. Caji sheqer […]

Sutliash ( Qumsht me Oriz )

Sutliash ( Qumsht me Oriz )

Perberesit: -per 2-3 persona -600ml qumesht -70gr oriz kokerrumbullaket -50gr sheqer -40gr rrush te thate -1 veze -1 luge te vogel vanilje 1/4 luge kanelle -pak kripe Si fillim, veme rrushin e thate ne nje tas te vogel me uje te ngrohte nderkohe qe vazhdojme […]

Puding pemësh

Puding pemësh

Përbërësit: -200 g molla -100 g sheqer -1 qese sheqer vaniljeje – 1 lugë e vogël kanellë -150 g arra. Përgatitja Mollët e qëruara dhe të pastruara i preni në feta të holla. Pudingun e tundni me pak qumësht dhe e qitni në pjesën tjetër […]

Krem me vanilje

Krem me vanilje

Perberesit -600ml qumesht -4 te verdha vezesh (6 per 1 liter qumesht) -100gr sheqer -30gr niseshte (ose miell) -1 bustine vanilje Vendosim qumeshtin bashke me vaniljen pluhur per tu ngrohur ne nje tenxhere, por pa marre vale (ne zjarr te avashem). Nderkohe rrahim me ndihmen […]

Mualebi

Mualebi

Perbersit: * 150 gr margarin *1.5 gote uji sheqer *1 liter qumesht *kanelle *1 luge caji vanilie * 1 gote uji miell * 1 luge niseshte   Pergatitja   Shkrini margarinen ne nje tenxhere, shtoni miellin dhe niseshten dhe skuqini pak. Shtoni perberesit e tjere […]

Krem pjepri me akullore

Krem pjepri me akullore

Përbërësit: *1 pako biskota të thjeshta, *2 lugë të mëdha sheqer, *500 gr akullore vanilja, *1 pjepër (rreth 800 gr.), disa gjethe dhiozmë Thërrmojmë biskotat në mikser, derisa të kthehen në pluhur të hollë. Pastrojmë pjeprin nga lëkura dhe farat dhe pastaj e vendosim në […]

Krem me gështenja

Krem me gështenja

Përbërësit. *1 kg gështenja, *200 g sheqer, *2 dl krem qumështi i rrahur, *2 pako vanilje, *kripë. Përgatitja. Qëroni gështenjat dhe zjejini për 5 minuta. Kullojini hiquni lëkurën e hollë dhe zjejini përsëri për gjysëm ore në ujë të vluar lehtësisht të kripur. Ndërkohë përgatisni […]

Krem cokollate

Krem cokollate

Për të përgatitur krem çokollate nevojiten : *4-5 filxhane çaji qumësht *2 vezë *1 filxhan çaji – ujë *2 filxhane kafeje – sheqer *3 lugë kafeje – nisheste * 1 lugë gjelle – kakao Krem çokollate është ëmbëlsirë e përgatitur me qumësht, vezë, sheqer dhe […]