Category: Pijata Kryesore

Supë shëruese nga hithrat

Supë shëruese nga hithrat

Përmirëson punën e sistemit të tretjes, bën detoksifikimin e organizmit, është e mirë për pastrim të gjakut dhe të veshkave, vepron pozitivisht në pankreas dhe ndihmon në uljen e sheqerit në gjak. Hithrat lulëzojnë nga pranvera deri në vjeshtë dhe janë shtojcë e shkëlqyeshme për […]

Receta supë me kos

Receta supë me kos

Përbërësit: 1 filxhan çaji oriz 2 filxhan kos 1 qepë të vogël 3 fletë mente 1 lugë gjelle salcë domate Kripë Piper të zi Përgaditja: Merrni 1 filxhan çaji me oriz dhe hidheni në tenxhere Mbulojeni me ujë të ftohtë, deri në sipërfaqen e orizit […]

Role me patate

Role me patate

Për brumin: 1 majë (kvasac) 200ml qumësht 1 lugë sheqer 400gr miell 1 lugë kripë 1 lugë vegetë 2 të verdhët e vezës 200gr patate Për mbushje: 1 qepë të re 1 qepë të re të bardhë 3 domate 100gr mish të tharë 100gr djath vaj […]

Pulë me speca të pjekur

Pulë me speca të pjekur

Përbërësit për 4 persona: 2 speca të kuq të prerë në copa 2 speca të verdhë të prerë në copa 1 patellxhan të madh të prerë në copa 2 lugë të mëdha çaji me rozmarine 2 lugë të medha çaji me vaj ulliri 2 lugë […]

Sallatë turke me jogurt

Sallatë turke me jogurt

Përbërësit kryesor: majonez, jogurt, tranguj, speca, brumëra (pasta) Përbërësit: 500g brumëra (pasta) 150g kaçkavall 200g përshutë 2-3 karrota të ziera 15 tranguj 1 spec të kuq, bën të jetë i pjekur 1-1.5l jogurt 200g majonez Përgaditja: Në ujin e kriposur dhe me vaj zieni brumërat […]

Musakë me kungulleshka

Musakë me kungulleshka

Përbërësit: 4-5 kungulleshka të reja 2-3 vezë 100g miell 1 lugë kripë 1 lugë erëz në bazë bimore 100ml vaj për pjekje Për lyerjen: 150ml ajkë të thartë (pavllakë) Përgaditja: Qerohen kungulleshkat dhe i preni në formë të hollë (nësë janë të reja bën të […]

Mish pule me patate

Mish pule me patate

Përbërësit: 1 kg mish pule 2 patate Për sos: 1 gote te çajit jogurt Gjysmë gote qumësht 1 lugë të gjellës salcë 3 hudhëra 1 lugë të gjellës biber i zi 1 luge te gjellës kim 2 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 lugë të […]

Fasule në Tavë

Fasule në Tavë

Përbërësit: 1 kg fasule 1 kg qepë 5-6 speca te pjekura 100-150 gr përshutë ose mish i tymosur 1 filxhan vaj Pak piper Kripë 2-3 gjethe dafine Përgatitja: Ne një vendosim fasulen dhe e vëmë të zihet në ujë, pasi të vlojë e kullojmë, shpërlajme […]

Tavë Elbasani

Tavë Elbasani

Përbërësit: 1kg mish qengji 1kg kos të trashë 2-3 thelpinjë hudhre 10 vezë 2 lugë miell 2 lugë yndyrë Kripë, biber, erëza Përgatitja: Mishi pritet në copa, kriposet dhe zihet pak Pastaj vendoset në tepsi me 2 lugë yndyrë dhe futet ne furrë për 15-20 […]

Musakë me oriz dhe patate

Musakë me oriz dhe patate

Përbërësit: 1 qepë 3 patate te mëdha 2 filgjan oriz (200 ml) 300 gr kërpudha te freskëta 1 lugë vegete ½ lugë kripë 1 lugë biber i kuq 1 lugë miell 100 ml vaj Ujë sipas nevojes Përgatitja: Qepen e grijmë sa më imët Patatet […]