Category: Mishëra

Role me patate

Role me patate

Për brumin: 1 majë (kvasac) 200ml qumësht 1 lugë sheqer 400gr miell 1 lugë kripë 1 lugë vegetë 2 të verdhët e vezës 200gr patate Për mbushje: 1 qepë të re 1 qepë të re të bardhë 3 domate 100gr mish të tharë 100gr djath vaj […]

Pulë me speca të pjekur

Pulë me speca të pjekur

Përbërësit për 4 persona: 2 speca të kuq të prerë në copa 2 speca të verdhë të prerë në copa 1 patellxhan të madh të prerë në copa 2 lugë të mëdha çaji me rozmarine 2 lugë të medha çaji me vaj ulliri 2 lugë […]

Mish me domate

Mish me domate

Përbërsit: 700g mish 1-2 qepë 3-4 domate 200g djath 100g majdanoz Kripe dhe piper sipas shijes Erëza për shije   Përgatitja: Përhapni mishin në një enë të rrafshët dhe shtoni kripën, piperin dhe erëzat për shije. Më pas shtoni disa pika vaj mbi mish dhe […]

Bukë gërshet me vezë

Bukë gërshet me vezë

Një gatim që bëhet shpesh dhe në vendin tonë, por kjo recetë ka dhe disa elementë shtesë shumë interesantë si salsiçja. Thjesht duhet të prisni brumin të vijë, përgatitja është shumë e thjeshtë. Përbërësit: 350 gr miell 250 gr salsiçe 100 gr qepë 40 gr djathë kaçkavall (i grirë) 30 gr maja birre […]

Chilli me mish

Chilli me mish

Përbërësit 1 lugë gjelle vaj 1 kokërr qepë (e madhe) 1 spec i kuq 2 thelpinj hudhër 1 lugë çaji spec i kuq (pluhur) 1 lugë çaji piper i kuq 1 lugë çaji kumin 500 gr mish viçi i grirë 1 kub koncentrat mishi 400 […]

Qofte me fasule të bardha dhe domate

Qofte me fasule të bardha dhe domate

Përbërsit: 1 vezë ½ kg fasule të bardha të ziera 1 kupë kuinoa te zier 3 hudhra të grira 2 lugë të mëdha domate të thara ½ lugë të vogël lëng limoni ½ kupë borzilok të freskët 3 lugë të mëdha miell integral 1/3 kupë […]

Supë pule me misër

Supë pule me misër

Përbërësit: 450 g miell misri 1 presh 1 karotë 1 shpinë pule 1 kofshë me këmbë pule kripë Spec djegës i terur 1 lugë gjelle gjalpë Përgatitja: Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e […]

Mish pule me jogurt

Mish pule me jogurt

Përbërësit: 6 bërxolla pule ¼ e filxhanit jogurt 2 lugë majonezë dy lugë të vogla senf Një lugë lëng të freskët të limonit të shtrydhur Një lugë e vogël mjaltë Një lugë e vogël rigon Mishin shtypen dhe qitni erëza të thata. Ngrohni vajin dhe […]

Pasul në tavë
Sugjuk restorani i përgaditur në shtëpi