Category: Biftek

Sugjuk restorani i përgaditur në shtëpi
Tavë Berati me spinaq
Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

First, to clarify what is the flesh of chopped or cut into small pieces, which can be for goulash or gjuveç. Preparing beef recipe yesterday, I realized that there are some important tips for cooking meat that we can apply in other favorite foods. But […]

Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

First, to clarify what is the flesh of chopped or cut into small pieces, which can be for goulash or gjuveç. Preparing beef recipe yesterday, I realized that there are some important tips for cooking meat that we can apply in other favorite foods. But […]

Qofte

Qofte

Përbërësit: -0.5 kg mish të bluar -1 qepë -2 vezë -3 lugë miell -1 lugë e mesme kripë -1 lugë e mesme biber të kuq -Biber t’zi Përgatitja: Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 […]

Tavë me bamje

Tavë me bamje

Përbërësit: -1 kg mish viçi -1 kg bamje -2 kepë -200gr gjalpë -2 – 3 domate -2 limona -Kripë -Biber të kuq -Biber të zi Përgatitja: Mishin e presim në copëza dhe e kavërdisim me qepë, kripë, biber t’kuq dhe domate. Bamjet e pastruara i […]

Mish ragu bizele
Melçi viçi me salce
Invaltim meksikan
Role mishi me tartuf