Category: Pulë

Pulë me speca të pjekur

Pulë me speca të pjekur

Përbërësit për 4 persona: 2 speca të kuq të prerë në copa 2 speca të verdhë të prerë në copa 1 patellxhan të madh të prerë në copa 2 lugë të mëdha çaji me rozmarine 2 lugë të medha çaji me vaj ulliri 2 lugë […]

Supë pule me misër

Supë pule me misër

Përbërësit: 450 g miell misri 1 presh 1 karotë 1 shpinë pule 1 kofshë me këmbë pule kripë Spec djegës i terur 1 lugë gjelle gjalpë Përgatitja: Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e […]

Mish pule me jogurt

Mish pule me jogurt

Përbërësit: 6 bërxolla pule ¼ e filxhanit jogurt 2 lugë majonezë dy lugë të vogla senf Një lugë lëng të freskët të limonit të shtrydhur Një lugë e vogël mjaltë Një lugë e vogël rigon Mishin shtypen dhe qitni erëza të thata. Ngrohni vajin dhe […]

Pulë e mbushur me oriz

Pulë e mbushur me oriz

ingredients: * 1 chicken about 1 ½ kg * 1 cup of tea rice ( basmati ) * 100g butter * 1 onion * 1 tablespoon mustard ( mustard ) * Salt , pepper * Vegeta , Ruzmarin fresh or dried Pula cleaned , deleted, […]

File pule me spinaq

File pule me spinaq

Përbërësit: -800 gr file pule -8 lugë spinaq të zier -djath -krip dhe erëza të përziera -1 vezë -pak miell Përgatitja: Filet i premë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit. Në atë “xhep” vendosim pak spinaq të […]

Çorbë me oriz

Çorbë me oriz

Përbërësit: -200 -300 gr mish pule -1 gotë oriz -100gr gjalpë apo 1dl vaj -1 lug gjelle kripë -2 lug miell -2-3 thelba hudër -Biber t’kuq -1 ajkë Përgatitja: Në mjë enë me 2l. ujë e zijmë mishin e pulës me kripë , mandej ia […]

Filetë pule me rizoto dhe perime
Pule Orientale
Kroketa pule

Kroketa pule

-200 gr gjoks pule i rrahur -1 veze -buke e grire -miell kokosi -majdanoz i grire -kripe Pergatitja Perziheni mishin e pules me veze dhe me majdanozin e grire Formoni kroketa me duar Kaloni me pas copat e mishit ne buken e grire ose tek […]

Kofshë të përziera me kaçkavall

Kofshë të përziera me kaçkavall

Përbersit: – 4 karota të mëdha – 300 gr. bizele – 2 kokë qepe – katër kofshë të zogut të pulës – 100 gr. kaçkavall – kripë, piper, vaj Pergaditja Zihen 10 minuta bizelja dhe karota e grirë me flegra dhe kullohen. Qepa prehet në […]