Category: Të tjera

Bukë gërshet me vezë

Bukë gërshet me vezë

Një gatim që bëhet shpesh dhe në vendin tonë, por kjo recetë ka dhe disa elementë shtesë shumë interesantë si salsiçja. Thjesht duhet të prisni brumin të vijë, përgatitja është shumë e thjeshtë. Përbërësit: 350 gr miell 250 gr salsiçe 100 gr qepë 40 gr djathë kaçkavall (i grirë) 30 gr maja birre […]

Pasul në tavë
Tavë Prizreni
Keni mbushur ndonjëherë patate në këtë mënyrë?

Keni mbushur ndonjëherë patate në këtë mënyrë?

A very tasty recipe packed potatoes . The ingredients of this recipe : Scalloped potatoes butter Salt and ground black pepper Cheese grated cheese Preparation: To choose what you want stuffing , vegetables , bacon , eggs etc . Preheat oven to 250 degrees . […]

Sonte, për ju tortë e kripur me spinaq dhe sallam

Sonte, për ju tortë e kripur me spinaq dhe sallam

ingredients: potato 2 eggs Bread minced spinach cheese grated parmesan nutmeg sausage butter Salt, pepper Olive oil Preparation: Boil potatoes and press firmly . The mix well with eggs and grated parmesan cheese . Fix their taste with nutmeg , salt, pepper and a little […]

Pjata e ngrohtë e dimrit

Pjata e ngrohtë e dimrit

How to change the taste of the beans or thierrzat winter , we can try the dish with chick peas . In this case , the use of green cabbage , also gives her some fresh nuances . soup leases Ingredients: 150 g chickpeas 250 […]

Bukë e pjekur me vezë dhe proshutë

Bukë e pjekur me vezë dhe proshutë

Try this recipe in the morning or evening , to enjoy the maximum order breakfast and dinner or different than usual. French bread at 1 , 5 eggs , 1/3 cup shmand , 4 pieces of bacon , four pieces of cheese – cheese , […]

Pire me perime

Pire me perime

Përbërësit: Për perimet: • l presh i larë mirë dhe i prerë horizontalisht në copa • 2 qepë të mesme, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3 (500 g) patate, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3-4 […]

Oriz dhe brokoli në furrë

Oriz dhe brokoli në furrë

Përbërësit për 4 persona: – Oriz 250 g – Brokoli 600 g – Qepë të kuqe 1 – Vezë 1 – Vaj ulliri 2 lugë gjelle – Djathë kaçkavall i grirë – Borzilok i freskët – Kripë dhe piper i bardhë Përgatitja: Lani brokolin dhe […]

Çorbë me patate

Çorbë me patate

Përbërësit: -1 kg patate -1 – 2 qepë -1 – 2 speca -2 karrota -1 – 2 domate -Kripë -Biber t’kuq -Biber t’zi -Vaj Përgatitja: Qepën e grijmë dhe e kaurdisim me spec, karrota, kripë dhe biber te kuq, pastaj ia shtojmë patatet e prera […]