Category: Preserved Vegetables

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Përbërësit: -10 kg speca -2L ujë -0.5 L vaj -0.5 L uthull -300 gr krip -1 filgjan kafeje sheqer -10 thelba hudhër -10 karota -2 tuba majdanoz Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i radhisim në tepsi dhe i […]