Category: Meat

Qofte buke të mbushura me Mocarela

Qofte buke të mbushura me Mocarela

Përbërësit: 1 gotë qumësht 1 vezë 350 gr bukë (të ndenjur) 1 thelpi hudhër Djathë kaçkavall (i grirë) Magdanoz 150 gr Mocarela Vaj Kripë Piper Përgaditja: Futeni bukën e ndjenjur në qumësht të ftohtë. Kur të jetë bërë e butë, shtrydheni mirë dhe vëreni në […]

Trashë kofshe në salcë
Filetë derri e pjekur
Pulë të furrës role
Mëllenja të skuqura
Role me mish lepuri
Spageti me filetë pule dhe përshutë
Filetë pule me Pasta bio integrale
Tavë kosi te Sinan Hoxha
Sallatë kapreze me mocarela Piacersi dhe Filetë pule Amadori